Nowy sezon filmowy w Kinie Patria w Rudzie Śląskiej

Po letnim odpoczynku Kino Patria w mieście Ruda Śląska powraca do działania. Data uroczyście zaplanowanego otwarcia nowego sezonu kinowego to 22 września, piątek.

Kino Patria jest uważane za jedno z najcenniejszych miejsc kulturalnych Rudy Śląskiej. Jego początki sięgają 1937 roku, kiedy to Jan Jasiulek – dziadek obecnej właścicielki Ewy Brzezińskiej-Dłóciok – postanowił założyć kino. Od tamtego czasu miejsce to służy miłośnikom kinematografii, oferując im dostęp do najwyższej jakości produkcji filmowych z całego świata. Kino zostało zamknięte na okres letni 2 lipca, aby wznowić działalność po przerwie wakacyjnej 22 września.

Według przedstawicieli Kina Patria, dla fanów sztuki filmowej przygotowano wiele niespodzianek na nadchodzący sezon.

Kino Patria boryka się jednak z pewnymi trudnościami. Wysokie koszty ogrzewania budynku w sezonie jesienno-zimowym stanowią jedną z największych przeszkód. W celu poprawy komfortu termicznego, podjęto decyzję o wymianie drzwi. Z uwagi na brak środków na ten cel, Fundacja Kina Patria zorganizowała zbiórkę funduszy.

Przedstawiciele Fundacji Kina Patria wyjaśniają, że nie jest możliwe natychmiastowe rozwiązanie wszystkich problemów. Jednym z pierwszych kroków będzie minimalizowanie strat ciepła poprzez wymianę drzwi bocznych, którymi widzowie opuszczali sale kinowe. Planuje się zainstalować dwa pary solidnych, dźwiękoszczelnych i antywłamaniowych drzwi firmy NOVOFERM, rekomendowanych przez specjalistów z firmy Deziro. Trzecie drzwi zostaną usunięte, co zapobiegnie przeciągom w sali kinowej.

Nowe drzwi będą własnością Fundacji Kina Patria. Członkowie fundacji oferują darczyńcom ciepło w kinie i są otwarci na wszelkie propozycje współpracy.