Spore kolejki przez Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej

Obywatele Polski od początku roku muszą zmagać się z ogromnymi podwyżkami cen prądu, gazu i żywności. To wszystko sprawia, że sporo osób znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej. Zaradzić temu wszystkiemu próbuje rząd, który wprowadził dodatek osłonowy, o który mogą ubiegać się osoby o niskim dochodzie na osobę w gospodarstwie domowym.

Dodatek osłonowy dla najbardziej potrzebujących

Z dodatku osłonowego w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej nie będą mogli skorzystać wszyscy obywatele. Takie rozwiązanie przypada jedynie osobom, które nie przekraczają dochodu miesięcznego w wysokości 2100 zł w jednoosobowym gospodarstwie lub też 1500 zł w wieloosobowym gospodarstwie. Osoby, które przekraczają ten próg mogą dalej ubiegać się o wspomniany dodatek, jednak jeśli różnica pomiędzy przekroczeniem minimalnego progu dochodu a wysokością dodatku osłonowego będzie większa niż sam dodatek osłonowy, to automatycznie wnioskodawca nie skorzysta z tego przywileju.

Mieszkańcy Rudy Śląskiej mogą składać wnioski o dodatek osłonowy w budynku MOPS

Zainteresowanie dodatkiem osłonowym udzieliło się wielu obywatelom na terenie całej Polski. Również mieszkańcy Rudy Śląskiej składają wnioski o dodatek osłonowy. Wnioski o dodatek można składać zarówno przez internet, jak i stacjonarnie. Mieszkańcy Rudy Śląskiej mogą składać osobiście wnioski w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Osoby, które spodziewały się szybkiego załatwienia sprawy o dodatek osłonowy na pewno się zdziwiły, gdy zastały ogromne kolejki przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podobnie jak w całym kraju, tak samo i w Rudzie Śląskiej spora część mieszkańców postanowiła osobiście złożyć wniosek i dopytać o jego szczegóły, zamiast złożenia wniosku przez internet. Z tego powodu przed budynkiem MOPS utworzyły się kolejki, a interesanci musieli swoje wyczekać, aby móc załatwić sprawy urzędowe.