Silny wiatr i intensywne opady śniegu w Rudzie Śląskiej

W wielu miejscach w Polsce na dzień 16 i 17 stycznia zapowiadano mocne załamanie pogody. Anomalia pogodowe dotarły również do Rudy Śląskiej, gdzie od samego rana w poniedziałek 17 stycznia można było dostrzec silne podmuchy wiatru, a także intensywne opady śniegu.

Trudne warunki atmosferyczne w Rudzie Śląskiej

Poniedziałek, dnia 17 stycznia, od samego rana zanosił się na niezbyt dobry dzień. Przede wszystkim ten dzień określany jest przez fachowców jako „Blue Monday”, a więc po prostu najbardziej depresyjny dzień w całym roku kalendarzowym.

Mieszkańcy Rudy Śląskiej już o poranku mogli zauważyć silne podmuchy wiatru. Dokładając do tego intensywne opady śniegu, wszyscy byliśmy świadkami burzy śnieżnej. Ta z kolei przeszła niemal nad całą północną Polską i wyrządziła tam ogromne szkody. Na szczęście w Rudzie Śląskiej załamanie pogody nie było tak mocne jak na północy kraju, jednak chociażby kierowcy i tak musieli mieć się na baczności.

Utrudnione warunki na drodze

Z powodów trudnych warunków atmosferycznych, znacznie bardziej ostrożni musieli być kierowcy. W poniedziałek niemal na terenie całego województwa śląskiego można było zauważyć najróżniejsze opady – od śniegu, po deszcz, a na gradzie kończąc. Sytuacji na drogach w śląskim nie poprawiała na pewno również śnieżyca, która dosyć mocno ograniczała widoczność kierowcom.

W ostatnim czasie z powodu silnego wiatru, a przede wszystkim obfitych opadów śniegu, odwołano liczne kursy tramwajów i autobusów. Informacje o opóźnieniach i odwołaniach kursów w Mysłowicach podano na stronie https://www.myslowiceinfo.pl. Miejmy nadzieję, że podobne przeszkody i utrudnienia ominą podróżujących w Rudzie Śląskiej.