Poznaliśmy datę pierwszego w tym roku Biegu Wiewiórki

Podobnie jak w zeszłych latach, tam samo i w tym roku odbędą się kolejne edycje Biegu Wiewiórki. Już teraz wszyscy miłośnicy biegania mogą zapisać się na pierwszą tegoroczną edycję, która odbędzie się 26 marca.

Zapisy do pierwszego w tym roku Biegu Wiewiórki

Pierwszy Bieg Wiewiórki w tym roku odbędzie się już niebawem, ponieważ już 26 marca. Już teraz wszyscy zainteresowani mogą składać zapisy. Miejscem, gdzie odbędzie się pierwszy tegoroczny Bieg Wiewiórki jest bieżnia przy Szkole Podstawowej Sportowej nr 15 w Rudzie Śląskiej. Podobnie jak w zeszłych latach, tak samo i teraz biegacze będą mieli do pokonania pętle o długości 4200 metrów. Oczywiście dystans będzie zależny od kategorii biegu, ponieważ dzieci do lat 15 będą mogły uczestniczyć w biegu na dystansie 1000 metrów, a profesjonalni sportowcy będą mogli zmierzyć się w biegu nie dłuższym niż dystans półmaratonu.

Jak zapisać się na Bieg Wiewiórki w Rudzie Śląskiej?

Zapisać się na Bieg Wiewiórki można na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Na tamtejszej stronie www można znaleźć specjalny formularz do wypełnienia, na podstawie którego można dokonać zgłoszenia do Biegu Wiewiórki. Dodajmy, że już podczas zapisów należy uiścić opłatę. Na szczęście jest ona nieduża, ponieważ w przypadku biegów i nordic walking dla dorosłych wynosi ona 20 złotych, a w przypadku dzieci będzie to kwota 10 złotych. Nieco większe opłaty czekają nas w momencie, gdy będziemy zapisywać się w dniu biegów. Wtedy opłata dla dorosłych to 35 złotych, a dla dzieci 15 złotych.

Warto dodać, że zapisać się na Bieg Wiewiórki mogą tak naprawdę wszyscy. Począwszy od dzieci, po osoby uprawiające nordic walking, po amatorskich biegaczy, jak i profesjonalnych sportowców, którzy są zarejestrowani w klubach sportowych.