Specjalne tramwaje Mikołajkowe będą dzisiaj krążyć po miastach Górnośląsko-Zagłebskiej Metropolii

Tramwaje Śląskie S.A. zdecydowały, że dzisiejsze Mikołajki uczczą w wyjątkowy sposób. Zaplanowano, że specjalnie oznaczone tramwaje Mikołajkowe będą dzisiaj kursować po miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na ich pokładzie znajdować się będzie nikt inny jak Święty Mikołaj w towarzystwie swoich pomocników. Na wyselekcjonowanych przystankach będzie on miał okazję spotkać się z dziećmi, wręczyć im upominki i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

W tym roku Tramwaje Śląskie S.A. postanowiły postawić na większą skalę i zamiast jednego, udostępniły Mikołajowi dwa tramwaje. Dzięki temu będzie mógł odwiedzić jeszcze więcej miejscowości. Pierwszy z tramwajów ruszy z zajezdni w Gliwicach i będzie obsługiwał górnośląski odcinek, natomiast drugi skupi się na obszarze Zagłębia.

Jak podkreśla Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A., Mikołaj zapewnił, że zdoła pojawić się jednocześnie w obu mikołajkowych tramwajach. Na każdym przystanku będzie miał okazję wysiąść, wręczyć drobne upominki i zrobić zdjęcia z dziećmi, zanim przyjedzie następny tramwaj.

Warto jednak zaznaczyć, że specjalne tramwaje będą kursować wyłącznie po wybranych trasach, nie będą zabierać pasażerów i będą funkcjonować tylko w godzinach od 13:00 do 19:00. Planowane jest zatrzymanie na łącznie 8 przystankach w różnych miastach śląskich.

Harmonogram dzisiejszych jazd mikołajkowych tramwajów podano publicznie. Tramwaj Świętego Mikołaja zatrzyma się między innymi na placu Sikorskiego w Bytomiu, Chebzie Pawła, Chorzowie Batory Zajezdnia czy Koszutce Słoneczna Pętla. Dodatkowo zostanie udostępniony również rozkład dla tramwaju mikołajkowego kursującego po Zagłębiu, który zawita na przystankach takich jak Pogoń Kościół, Zagórze Rondo Jana Pawła II czy Sosnowiec Dworzec PKP.