Śmiałe działanie złodziei zakończone sukcesem policyjnej interwencji

Para mężczyzn została schwytana przez policjantów po tym, jak skutecznie uciekli z wózkiem pełnym kradzionych produktów. Całe to przedsięwzięcie, w którym dwaj złodzieje próbowali przywłaszczyć sobie produkty o wartości przekraczającej 1000 złotych, zostało przerwane dzięki bystremu działaniu ochroniarza sklepu. W chwili, gdy próbowali opuścić sklep, ominąwszy kasy, został podjęty natychmiastowy pościg.

Szereg funkcjonariuszy z lokalnej jednostki policji w Rudzie, wspierani przez zespoły patrolujące okolicę, natychmiast ruszyli na miejsce, po otrzymaniu alarmującego raportu o kradzieży rozbójniczej w miejscowym dyskoncie. Sprawcy zostali namierzeni przez ochroniarza sklepu podczas załatwiania swoich zakupów. Kiedy usiłowali opuścić sklep bez płacenia za towar, nieoczekiwanie musieli stawić czoła ochroniarzowi, który starał się ich powstrzymać. Jednak złodzieje nie ustąpili i szamotali się z ochroniarzem, zanim w końcu go odpychając, uciekli z miejscem zdarzenia.

Niezwłocznie po incydencie, ochroniarz powiadomił lokalną policję. Wkrótce potem na terenie Rudy pojawiły się liczne patrole policyjne, w tym detektywi z lokalnej komendy. To właśnie ci ostatni zauważyli dwóch mężczyzn pchających wózek pełen skradzionych towarów jedną z okolicznych ulic. Złodzieje, w wieku 25 i 31 lat, zostali aresztowani za kradzież rozbójniczą i mogą teraz spędzić nawet 10 lat poza kratami.