Ruda Śląska otrzyma kolejne wsparcie finansowe z Polskiego Ładu na budowę trasy N-S

Budowa trasy N-S trwa już od dłuższego czasu. Prace oczywiście są kontynuowane kolejnymi etapami. Tym razem Ruda Śląska otrzyma aż 65 milionów złotych, które pochodzą z Rządowego Programu Strategicznych Inwestycji. Warto dodać, że w całości kwota ta ma zostać przeznaczona na rozpoczęcie i kontynuowanie prac przy jednym z odcinków trasy N-S.

Nabór do drugiej edycji Programu Strategicznych Inwestycji

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie zostały opublikowane wyniki dotyczące naboru do drugiej już edycji Programu Strategicznych Inwestycji. W ramach tego samorządy mogą otrzymać pieniądze na realizację poszczególnych inwestycji. Maksymalną kwotę, którą można było uzyskać na jeden wniosek jest właśnie 65 milionów złotych. I właśnie tyle udało się uzyskać Rudzie Śląskiej. Dzięki tym środkom finansowym już niedługo rozpocznie się budowa kolejnego odcinka budowanej trasy N-S. Mowa tutaj o etapie, który zaczyna się na Drogowej Trasie Średnicowej aż do ulicy Magazynowej.

Realizacja prac przy kolejnym etapie drogi N-S

Oczywiście pieniądze zostaną wykorzystane nie tylko na budowę jezdni na tym odcinku, ale również na wykonanie oświetlenia drogowego, wybudowania odpowiedniej kanalizy, czy też wykonanie również chodników i rowerowej ścieżki. Prace na tym odcinku ruszą już niebawem, ponieważ miasto ma już pozyskane wszelkie niezbędne zgody, a także pozwolenie na budowę. Na ten moment całkowity koszt realizacji tego etapu trasy N-S jeszcze nie jest znany. Dokładna kwota zostanie ujawniona w momencie, gdy oficjalnie zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę tych robót.