„Popis” chuliganów na Górze Antonia. Zdewastowano tam zjeżdżalnie

Do przykrego incydentu doszło na terenie Góry Antonia. Mieszkańcy Rudy Śląskiej bardzo chętnie spędzają tam wolny czas. Niestety, ale jednak nie wszyscy potrafią uszanować sprzęt publiczny. W ostatnim czasie doszło tam do dewastacji tamtejszych zjeżdżalni. Sprawa obecnie jest wyjaśniana przez Straż Miejską.

Wandale uszkodzili zjeżdżalnie na Górze Antonia

Dziecięce zjeżdżalnie najwidoczniej komuś przeszkadzały. Z takiego założenia należy wyjść po tym, gdy zobaczy się uszkodzenia spowodowane przez wandali w ostatnim czasie. Niestety, ale na terenie Rudy Śląskiej regularnie dochodzi do wybryków chuligańskich i uszkodzeń publicznego mienia. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie uszkodzono m.in. place zabaw, ławki, czy też tak jak w tym przypadku, zjeżdżalnie znajdujące się na Górze Antonia. Do takich zdarzeń dochodzi jednak również i w innych miastach. Policjanci w ostatnim czasie musieli zająć się sprawą aktu wandalizmu w Szczytnie, gdzie chuligani zdewastowali tamtejszy przystanek miejski.

Chuligani tym razem postanowili pomalować zjeżdżalnie dziecięce zwykłym graffiti nawiązującym do klubu piłkarskiego. Ponadto niektóre ze zjeżdżalni zostały dodatkowo wyrwane z podstaw, które zapewniały stabilność i bezpieczeństwo podczas korzystania ze ślizgawek. Oczywiście sprawa tego chuligańskiego wybryku jest już rozwiązywana. Obecnie zajmuje się nią Straż Miejska, która przegląda m.in. nagrania z kamer znajdujących się na Górze Antonia.