Ruda Śląska: Młody mężczyzna pod zarzutem znęcania się i groźby śmierci wobec partnerki

Siły porządkowe Rudzie Śląskiej zareagowały na sygnał o gwałtownym zachowaniu jednego z mieszkańców, który wywołał burdę w domu. To 24-letni mężczyzna, który został aresztowany. Okazało się, że przez pewien czas ten niepokojący obywatel Rudej Śląskiej był agresywny wobec swojej dziewczyny. Po interwencji funkcjonariuszy, do domu mężczyzny wprowadzony został protokół Niebieskiej Karty. Dzisiaj jeszcze oprawca stawi się przed prokuratorem, który zdecyduje o jego dalszym losie.

W ostatni czwartek, funkcjonariusze z Bielszowic dostali raport o gwałtownym incydencie w jednym z apartamentów na terenie dzielnicy. Po przybyciu na miejsce, udało im się ustalić, że to 24-latek był źródłem konfliktu, podczas którego nie tylko obrażał swoją dziewczynę, ale również ją pchał i groził jej śmiercią. Jak się okazało, to nie była pierwsza taka sytuacja – przemoc panowała w tym domu od prawie dwóch lat. Agresor został zatrzymany i osadzony w areszcie policyjnym. W toku postępowania śledczego, funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Rudej Śląskiej od pewnego czasu maltretował swoją partnerkę, obrażał ją, straszył, groził i stosował przemoc zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Śledczy zebrali dowody, które pozwolą prokuratorowi postawić oskarżenie. Do tego czasu agresor pozostanie za kratami.

Policja przypomina!

Za znęcanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
Osoba, która znęca się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności.
Czy jesteś ofiarą przemocy domowej? Zapoznaj się z możliwościami pomocy – Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie
Jeśli słyszysz dźwięki sugerujące przemoc za ścianą – nie wahaj się, powiadom policję lub odpowiednie instytucje pomocowe.