Rozpoczęcie budowy trzeciego obiektu w kompleksie Panattoni Park Ruda Śląska II

Prace budowlane nad trzecim obiektem wchodzącym w skład kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II zostały właśnie rozpoczęte przez firmę Panattoni. Całość nowego budynku zostanie przeznaczona dla firmy Konimpex – przedsiębiorstwa zajmującego się handlem, logistyką oraz dystrybucją surowców chemicznych i przemysłowych.

Konimpex to globalnie działająca firma z siedzibą w Koninie, która posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, takich jak Rumunia, Turcja czy Francja, a także w Chinach. Obecnie firma rozpoczyna budowę nowego budynku o powierzchni 16 000 m kwadratowych, który stanie się jej kolejną siedzibą na terenie Panattoni Park Ruda Śląska II.

Posiadanie siedziby w centralnej części aglomeracji śląskiej, blisko dotychczasowej lokalizacji Konimpex, umożliwi firmie rozbudowę obsługiwanych wolumenów oraz infrastruktury przeładunkowej. Tomasz Sikora, Senior Leasing Manager w Panattoni, wyraża nadzieję, iż to początek długotrwałej współpracy. Dodał także, że rozwój portfolio na terenie Śląska jest korzystny dla zarówno stałych partnerów, jak i nowych klientów.

Firma Konimpex planuje prowadzić w nowym obiekcie procesy magazynowe i logistyczne.

W ramach Panattoni Park Ruda Śląska I, II oraz III deweloper zrealizował już 160 000 m kw. Wszystkie trzy inwestycje zostały w całości skomercjalizowane, a blisko pełnego wynajęcia jest także pozostający w budowie pierwszy etap Panattoni Park Ruda Śląska IV, gdzie 33 000 m kw. z planowanych 45 000 m kw. wynajął operator logistyczny – Regesta.

Tomasz Sikora podkreśla, że Ruda Śląska nie jest zagłębiem jednej konkretnej branży, a różnorodność specjalizacji firm wybierających tę lokalizację, od logistyki, przez firmy kurierskie i e-commerce, po lekką i ciężką produkcję o międzynarodowym zasięgu. Centralne położenie w aglomeracji gwarantujące dostęp do dwóch autostrad i ogromnej populacji regionu jest atrakcyjną opcją dla każdego biznesu.