Skuteczna interwencja policjantów kończy się zatrzymaniem złodziei odpowiedzialnych za kradzież rozbójniczą

Dzięki efektywnej interwencji funkcjonariuszy, możliwe było schwytanie dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież towarów różnego rodzaju o łącznej wartości przekraczającej 1000 złotych. Bezwzględni złodzieje nie zawahali się stawić oporu pracownikowi ochrony, który próbował uniemożliwić im ucieczkę ze skradzionymi produktami.

Funkcjonariusze kryminalni z rudzkiej komendy, wspierani przez patrole interwencyjne, natychmiast ruszyli na miejsce po otrzymaniu informacji o rozboju w jednym z supermarketów w dzielnicy Ruda. Zgodnie z relacją zgłaszającego, dwóch mężczyzn podczas swoich „zakupów” było pod ciągłą obserwacją pracownika ochrony. Kiedy jednak próbowali oni opuścić sklep bez płacenia za wybrane produkty, ochroniarz stanął im na drodze. Mimo to, rabusie nie mieli zamiaru zrezygnować ze swojego łupu i zaczęli szamotać się z ochroniarzem. Po krótkiej potyczce, sprawcy odpychając pracownika, uciekli ze skradzionymi towarami, co natychmiast zostało zgłoszone na policję.

Kilkanaście minut później, w rejonie Rudy pojawiło się kilka patroli, w tym grupa kryminalna z rudzkiej komendy. To właśnie oni dostrzegli dwóch mężczyzn pchających wózek pełen skradzionych produktów. 25-letni i 31-letni mężczyźni zostali zatrzymani i teraz staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za dokonanie kradzieży rozbójniczej. Za ten czyn grozi im kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.