Roboty drogowe na ul. Tunkla i innych w Kochłowicach

Frezowanie asfaltu trwa na ulicy Tunkla w Kochłowicach, obejmując odcinek między Szkołą Podstawową nr 21 a budynkiem pod numerem 133. W najbliższym czasie, a konkretnie jutro, planowane jest rozpoczęcie procesu asfaltowania.

W nadchodzącym tygodniu powinny rozpocząć się prace przy kolejnym fragmencie ul. Tunkla – od skrzyżowania z ulicą Korfantego do Szkoły Podstawowej nr 21. Roboty te mają być ukończone przed 14:00 – przed odpaleniem godzin szczytu, czyli największego natężenia ruchu.

Dla kierowców dostępny jest objazd przez Bykowinę, który prowadzi ulicami Korfantego, Siekiela i Katowicką lub alternatywnie Górnośląską aż do Katowickiej. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjać, prace powinny zakończyć się w środku następnego tygodnia.

Prace na Drogowej Trasie Średnicowej także mają dobiec końca w środku przyszłego tygodnia. Dotyczą one fragmentu od stacji benzynowej przy ulicy Zabrzańskiej aż do wiaduktu nad DTŚ, który znajduje się przy ul. Niedurnego. W trakcie prowadzenia robót, ruch odbywa się jednym lub dwoma pasami.

Zaplanowane są również prace przy naprawie i odbudowie nawierzchni na ulicy Solidarności. Obejmują one odcinek od wyjazdu z ulicy Energetyków aż do wejścia do siedziby PZM. W czasie tych prac mogą występować utrudnienia, a ruch może być wahadłowy.