Przekazanie nieruchomości pomiędzy radą miejską Rudy Śląskiej a lokalną służbą policyjną

Policja w Rudzie Śląskiej zyskała prawa własności do działek położonych przy ulicy Adama Mickiewicza. Akt własności został przekazany przez Prezydenta Miasta Ruda Śląska oraz Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej, którzy oficjalnie podpisali odpowiedni akt notarialny.

Działki te są już w użytkowaniu policji od 2012 roku. Znajdują się one w pobliżu Komisariatu Policji I w dzielnicy Ruda, gdzie powstały garaże i parking. Wartość darowizny przekracza 500 tysięcy złotych, co zamyka kwestie regulacji praw własności na tym terenie. Przypomnieć należy, iż budynek komisariatu został przekazany przez miasto Policji w 2012 roku, jako rekompensata za nieruchomości, które wcześniej były własnością Skarbu Państwa.

– Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest jednym z naszych priorytetów, dlatego stale wspieramy lokalną policję – zarówno poprzez dofinansowanie zakupu nowych pojazdów, jak i darowiznę nieruchomości, jak to było dzisiaj – czy poprzez wsparcie różnych inicjatyw edukacyjnych. Wcześniej w tym roku przekazaliśmy również działki w Wirku i Kochłowicach jako darowiznę. Dodatkowo, Skarb Państwa przekazał nam teren żłobka miejskiego przy ulicy Kościelnej. Wreszcie, we wrześniu lokalna komenda policji odebrała dwa hybrydowe radiowozy, do zakupu których miasto dołożyło 80 tysięcy złotych z miejskiego budżetu – wyjaśnia prezydent Michał Pierończyk.