Renowacja drogi w Bielszowicach powoduje korki

Od września tego roku, ulica ks. Niedzieli w Bielszowicach jest sceną intensywnych prac remontowych, mających na celu naprawę szkód górniczych. Odcinek ulicy rozciągający się od skrzyżowania z ulicą Górną do skrzyżowania z ulicą Jasną jest obecnie terenem budowy. W dniu 23 października, mieszkańcy zgłaszali problemy z dużymi korkami w tym rejonie. Kontrolę nad ruchem drogowym sprawują pracownicy firmy remontowej.

Ulica ks. J. Niedzieli pełni ważną rolę komunikacyjną w Bielszowicach, łącząc ulicę Edmunda Kokota z ulicą Bukową. Niezadowolenie kierowców spowodowane było niekorzystnym stanem nawierzchni drogi, ukształtowanym pod wpływem działalności górniczej.

Troskę o poprawę infrastruktury drogowej wyraziła Polska Grupa Górnicza, podejmując się zadania jego naprawy. Prace remontowe rozpoczęły się we wrześniu i koncentrują się na wspomnianym wcześniej odcinku od skrzyżowania z ulicą Jasną do skrzyżowania z ulicą Górną.

Agnieszka Piekorz-Hałczyńska, rzeczniczka prasowa magistratu w Rudzie Śląskiej, udzieliła informacji na temat remontu. Wyjaśniła, że jest on realizowany na zlecenie górniczej spółki i obejmuje częściową wymianę oraz przełożenie krawężników i chodników, a także ułożenie nowej nawierzchni jezdni na odcinku ulicy Księdza Niedzieli od ulicy Jasnej do ulicy Górnej.

Z powodu prowadzonych prac, wprowadzono tam ruch wahadłowy. Kierowcy zgłaszają duże utrudnienia w ruchu, zwłaszcza 23 października, kiedy to doszło do poważnych korków. Ruchem na placu budowy kierują pracownicy firmy remontowej. Zaleca się omijanie tej strefy, szczególnie w godzinach szczytu.

Planowany termin zakończenia prac to 30 listopada 2023 roku.