Przyszli policjanci zmierzą się z testem sprawności fizycznej w Katowicach

Już za siedem dni, w następną sobotę, osoby które marzą o pracy w Policji będą miały możliwość wypróbowania swoich sił na specjalnym torze przeszkód. Jest to element policyjnego egzaminu sprawności fizycznej, który muszą zdać wszyscy chcący nosić mundur. Tego dnia Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach ponownie zaprasza do udziału w otwartych zajęciach wszystkich, którzy są zainteresowani służbą w tej formacji. Policjanci oczekują na zgłoszenia osób chcących do nich dołączyć.

Zajęcia dla potencjalnych kandydatów na funkcjonariuszy Policji odbędą się 30 września. Miejsce spotkania to hala sportowa Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, która znajduje się przy ulicy Koszarowej 17. Instruktorzy z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach będą prowadzić te otwarte zajęcia – jak dowiedzieliśmy się ze strony internetowej śląskiej policji.

Sesja treningowa podzielona będzie na trzy tury, które rozpoczną się odpowiednio o godzinie 8:00, 10:00 i 12:00. Ze względu na konieczność odpowiedniego przygotowania, osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy kontakt. Można to zrobić poprzez e-mail lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 723645738.