Przychodnia Bracka Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej – nowoczesny ośrodek medyczny z ofertą dla dzieci

Ruda Śląska może pochwalić się nowym ośrodkiem medycznym, który przyniósł ze sobą innowacje w zakresie diagnostyki i opieki zdrowotnej. Przeniesienie Przychodni Brackiej Polska-Wirek na ulicę Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14A, dokonane we wrześniu, znacząco wzbogaciło jej propozycję świadczonych usług, wprowadzając między innymi poradnię dla dzieci.

Lek. Jerzy Król, kierownik Przychodni Brackiej Polska-Wirek, zauważa, że decyzja o otwarciu poradni dla najmłodszych wynikała z potrzeb zgłaszanych przez pacjentów oraz ich intencji stworzenia miejsca, gdzie dzieci dorosłych pacjentów mogłyby otrzymać profesjonalną opiekę pediatryczną. Dodatkowo, nie jest wymagane bycie pacjentem przychodni, aby zapisać tam swoje dziecko.

Poradnia dla dzieci znajduje się na pierwszym piętrze nowego budynku i ma wiele do zaoferowania. Charakteryzuje się nowoczesnymi i przyjaznymi gabinetami lekarskimi oraz diagnostyczno-zabiegowymi. Dodatkowo, posiada specjalne miejsce do karmienia i przewijania maluchów oraz kącik zabaw, co z pewnością uczyni oczekiwanie na wizytę bardziej przyjemnym.

Wyróżnikiem poradni jest również możliwość szybkiego i precyzyjnego diagnozowania małych pacjentów dzięki dostępności szeregu testów. W kilka minut można potwierdzić lub wykluczyć u dziecka np. występowanie paciorkowcowego zapalenia gardła, anginy, szkarlatyny, zarażenia wirusem grypy, RSV czy COVID-19. Ponadto, lekarz pediatra może zlecić badania morfologii czy badania moczu w trybie pilnym z otrzymaniem wyników tego samego dnia.

Atrakcyjność nowej poradni dla dzieci podnosi fakt, że jest ona „odseparowana” od innych części przychodni, do której prowadzi osobny korytarz. Dostęp do niej jest ułatwiony przez windę z wejściem z dwóch stron, co z pewnością jest pomocne dla rodziców z małymi dziećmi.

Oprócz poradni dla dzieci, Przychodnia Bracka Polska-Wirek oferuje również szeroki wybór usług dla dorosłych i pracowników firm. Wśród nich znajdują się takie poradnie jak: podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych, chirurgii ogólnej, położniczo-ginekologiczna, medycyny pracy. Istnieje również możliwość przeprowadzania badań laboratoryjnych i diagnostycznych za pomocą USG, EKG, audiometrii, spirometrii oraz w pracowni tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego czy RTG.