Przedszkolaki z Rudej Śląskiej cieszą się nowo utworzonym ogrodem warzywnym dzięki wygranej w konkursie

Miejskie Przedszkole nr 40 w Rudzie Śląskiej stało się dzisiaj miejscem, gdzie powstał nowy ogród warzywny. Nagrodę tę zdobyli w konkursie krajowym „Ogródki ze smakiem 2024”, który został zorganizowany przez firmę Electrolux.

Uczniowie Miejskiego Przedszkola nr 40 im. Marii Kownackiej postanowili spróbować swoich sił jako młodzi ogrodnicy, biorąc udział w konkursie „Ogródki ze Smakiem”. Po zwycięstwie w głosowaniu online – zgromadzili aż 8620 głosów – przyszła pora na ocenę ich projektu przez jury. Oficjalne wyniki zostały opublikowane 19 kwietnia na stronie firmy, a od dzisiaj maluchy mogą cieszyć się swoim nowym ogrodem warzywnym.

Ana Krzysteczko, podzielając swoje doświadczenia na platformach społecznościowych, napisała: „Miałam okazję razem z przedszkolakami posadzić między innymi zioła, pomidory i truskawki. Teraz nasi najmłodsi pod czujnym okiem swoich opiekunów będą pielęgnować swój ogród. Cenię sobie te wizyty, gdyż dzięki nim wiem z pewnością, że nasi najmłodsi są dobrze zaopiekowani i chętnie spędzają czas w naszych placówkach. Co więcej, bardzo smakują im serwowane obiady.”

„Ogródki ze Smakiem” to konkurs dla przedszkoli, gdzie główną nagrodą jest utworzenie ogrodu warzywnego w wybranych placówkach. Każde przedszkole, które posiadało odpowiednie miejsce do zorganizowania ogrodu oraz chęci do wprowadzenia aktywności ogrodniczej do programu zajęć, mogło zgłosić swoją kandydaturę.

Olga Głębicka, Senior Marketing Specialist w Electrolux Poland, wyjaśniła: „Od dawna dbamy o ekologię i podejmujemy różne działania, które mają na celu ochronę zdrowia naszej planety, a co za tym idzie – nas samych. Dlatego po raz trzeci zainicjowaliśmy konkurs „Ogródki ze smakiem”, który ma na celu edukować dzieci na temat natury, odpowiedzialności i szacunku dla środowiska naturalnego oraz promować spożywanie warzyw i owoców.”

Konkurs ma na celu zachęcenie najmłodszych do zgłębiania wiedzy o przyrodzie i tworzenia proekologicznych nawyków. Wspólne troszczenie się o ogród jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na nauczenie dzieci szacunku dla środowiska i uświadomienie im odpowiedzialności za jego przyszłość.