Odznaczenia dla rudzkich pielęgniarek za wysokie standardy w wykonywaniu obowiązków

Inspirujące, oddane swojej pracy pielęgniarki i położne z Rudzkiego Szpitala Miejskiego zostały uhonorowane nagrodami „Diamentowy Czepek”. Wyróżnienie to przyznawane jest za aktywną współpracę na rzecz integracji środowiska zawodowego, doskonałe wykonywanie obowiązków oraz wkładanie całego serca i wysiłku w wykonywaną pracę. Wręczenie statuetek odbyło się podczas gali 14 maja.

Niedługo przed ceremonią wręczenia nagród, 12 maja, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. To ważne święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek upamiętnia urodziny Florence Nightingale – najbardziej rozpoznawalnej osobistości w świecie pielęgniarstwa, pionierki nowoczesnej opieki zdrowotnej i założycielki pierwszej szkoły pielęgniarskiej. W dniu 14 maja Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Katowicach zorganizowała uroczyście obchody tego święta.

Wojewoda Śląski Marek Wójcik wyraził podczas wydarzenia swoją wdzięczność wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym za niezastąpioną pracę, poświęcenie i troskę, którą każdego dnia okazują swoim pacjentom.

Podczas uroczystości w Chorzowskim Centrum Kultury wręczono nagrody „Diamentowy Czepek”. Statuetki te są symbolem uznania dla pielęgniarek i położnych za promowanie etyki zawodowej, doskonałe wykonanie obowiązków zawodowych oraz zaangażowanie w integrowanie środowiska zawodowego.

Wyróżnienia zdobyło pięć pielęgniarek z Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Nagrody trafiły do Kariny Kłos i Alicji Mącior z Oddziału Medycyny Paliatywnej, Jolanty Zając z Poradni Specjalistycznych, Celiny Gromadzkiej z Oddziału Anestezjologii oraz Haliny Jonka z Oddziału Ginekologicznego. Gratulujemy laureatkom i życzymy im kolejnych sukcesów!