Projekt Most the Music w Rudzie Śląskie

Innowacyjny projekt pod nazwą Most the Music ma na celu stworzenie chóru dziecięcego, w którym młodzi członkowie pod doborem specjalistów będą mieć okazję do kształcenia swoich umiejętności wokalnych w następnych miesiącach. Wielka prezentacja efektów ich artystycznej pracy odbędzie się podczas końcowego występu, który jest planowany na okres letnich wakacji przyszłego roku. Młodzi artyści zagoszczą wtedy na dużej scenie pod dyrekcją Adama Sztaby.

Kwalifikacje do chóru rozpoczną się 23 września, czyli najbliższą sobotę, a będą trwały od godziny 10:00 do 12:00. Lokalizacją tych przesłuchań będzie Zespół Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu (ul. Piotra Niedurnego 36, sala 401 IV piętro).

Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta UM Ruda Śląska, gorąco zaprasza do udziału wszystkie osoby, dla których muzyka i śpiew są bliskie sercu. Jego zdaniem udział w tym projekcie to nie tylko możliwość rozwoju talentu, ale też wyjątkowa przygoda.

Indywidua, które zostaną przyjęte do chóru, będą uczestniczyć w warsztatach we wtorki (w godzinach 15:30 – 17:00) oraz czwartki (18:00 – 19:30). Zajęcia te potrwają od września aż do czerwca przyszłego roku. Zaplanowano również trzy koncerty rodzinne, wycieczki do filharmonii, teatru muzycznego i opery, jak również letni obóz z działaniami muzycznymi. Projekt zostanie zakończony „Most the Music – Wielkim Finałem”, podczas którego dziecięce chóry z miast, które triumfowały w konkursie Nasz Zabytek, zaprezentują się na scenie.