Tragiczny wypadek drogowy na ulicy Wolności w Rudzie Śląskiej

Niespodziewane zdarzenie miało miejsce wczoraj na rudzkim odcinku ul. Wolności, gdzie doszło do poważnego wypadku drogowego. Trzy samochody brały udział w zderzeniu, które skutkowało obrażeniami aż trzech osób. Prace na miejscu zdarzenia sprawiły, że proponowany szlak komunikacyjny był zablokowany.

To niecodzienne wydarzenie miało miejsce we wtorek, 19 września około piętnastej, na ul. Wolności 33 w Rudzie Śląskiej, dokładnie naprzeciwko Muzeum Miejskiego. W wyniku tragicznego kolizji, trzy samochody uległy uszkodzeniu, a cztery osoby były zamieszane w incydent. Z tych czterech, trzy zostały przetransportowane do szpitala w stanie stabilnym – informuje st. kpt. mgr inż. Maciej Małczak, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Z powodu powagi obrażeń odniesionych przez ofiary, incydent ten został sklasyfikowany jako wypadek. Jak się okazało, sprawcą był 29-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Peugeot 206. Wśród poszkodowanych byli także sprawca, 37-letni kierowca Fiata oraz pasażerka Hondy. Wszystkie osoby zamieszane w wypadek są mieszkańcami Rudy Śląskiej.

Sprawca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Fiatowi, co spowodowało reakcję łańcuchową – Fiat uderzył w Hondę. Niestety, trzy osoby z ranami głowy, obojczyka i naskórka zostały przewiezione do szpitala – relacjonuje sierż. szt. Mateusz Pandzioch, zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Działania na miejscu wypadku były skoordynowane przez różne służby ratunkowe: interweniujących policjantów, dwa zespoły straży pożarnej liczące łącznie siedmiu strażaków oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego. Akcja ratunkowa zakończyła się około 17:15, a ulica była nieprzejezdna przez czas trwania operacji.