Profilaktyczna inicjatywa przeciwko narkotykom i alkoholowi w Rudzie Śląskiej: "Nowe #Narkotyki, Nowe #Zagrożenia"

W ramach akcji profilaktycznej „Nowe #Narkotyki, Nowe #Zagrożenia”, specjalista ds. profilaktyki policyjnej oraz reprezentant Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Rudy Śląskiej spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 28. Ta ważna inicjatywa ma na celu przeciwdziałanie spożywaniu substancji psychoaktywnych, zwłaszcza nowych narkotyków, ale również alkoholu, tytoniu i leków przez młodzież. Zapowiadane są już następne tego typu spotkania.

Doświadczony profilaktyk policyjny i przedstawiciel lokalnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Rudy Śląskiej spotkali się z starszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 28, aby wspierać kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem „Nowe #Narkotyki, Nowe #Zagrożenia”. Głównym celem tej akcji jest zapobieganie nadużywaniu substancji psychoaktywnych, szczególnie nowych narkotyków, ale także alkoholu, tytoniu i leków przez młodzież.

Podczas spotkania, uczniowie mieli możliwość zgłębienia tematu konsekwencji prawnych wynikających z posiadania, wytwarzania, rozprowadzania i handlowania narkotykami. Omówione zostały także następstwa zdrowotne i społeczne związane z zażywaniem tych substancji. Młodzi mieszkańcy Rudy Śląskiej mieli też okazję do praktycznego doświadczenia – nałożyli specjalne okulary NARKOgogle i ALKOGogle, które miały imitować stan po zażyciu narkotyków lub alkoholu, a następnie próbowali pokonać krótki tor przeszkód. Jak się okazało, symulowany stan po użyciu środków odurzających czy nietrzeźwość sprawił młodym ludziom sporo kłopotów.