Prezent dla seniorów od rudzkich uczniów – ulotki edukacyjne o bezpieczeństwie

Rudzcy oficerowie, którymi są asp. Maciej Matuszyński i sierżant sztabowy Mateusz Pandzioch, udali się do Szkoły Podstawowej nr 11 w ostatni czwartek. Odwiedziny funkcjonariuszy miały swoje korzenie w akcji profilaktycznej, zorganizowanej na cześć Dnia Babci i Dziadka. „Babciu! Dziadku! Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie!” to hasło akcji, której głównym celem było podkreślenie znaczenia bezpieczeństwa ludności starszej.

Z tego powodu policjanci postanowili przekazać młodszym pokoleniom broszury edukacyjne. Zawarte w nich informacje dotyczyły najczęściej występujących przestępstw skierowanych przeciwko starszym obywatelom. Idea przekazania tych ulotek była taka, że dzieci wręczą je seniorom jako prezent.

Podczas spotkania, młodzi uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się o konsekwencjach wynikających z niewłaściwej postawy online. Uświadamiano im, że ich działania w sieci nie są anonimowe i mogą prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych oraz społecznych. Teraz są świadomi, że powinni dobrze zastanowić się nad każdym swoim krokiem w internecie. Nawet niepozorny żart może szybko przerodzić się w działanie podlegające karze.