Pracowite święta dla policjantów. Zatrzymali 15 poszukiwanych

Święta wielkanocne dla funkcjonariuszy policji w Rudzie Śląskiej nie należały do najlżejszych. Podczas tego okresu intensywnie pracowali oni nad zatrzymaniem poszukiwanych osób. I ich praca okazała się skuteczna, ponieważ łącznie zatrzymali oni 15 poszukiwanych osób, które z różnych powodów były poszukiwane i unikały organów ścigania.

Zatrzymanie 15 poszukiwanych osób w czasie trwania świąt wielkanocnych

Areszt, zakład karny lub zapłacenie grzywny – w taki sposób święta wielkanocne zakończyły się dla osób, które były poszukiwane. A poszukiwane były z różnych powodów, najczęściej z powodu przestępstw lub niezapłaconych grzywien, których wartość nie przekraczała z reguły 1000 złotych. Niezależnie od powodu, sporo osób po prostu unikała wymiaru sprawiedliwości. Najczęściej poprzez zmianę miejsca zamieszkania, zmianę miejsca pracy, czy też nawet całkowicie odmienienie swojego życia.

Policjanci bardzo często zabierają się za poszukiwania osób, które wymigują się od wymiaru sprawiedliwości, właśnie w okresie świąt. W tym okresie ludzie częściej się odwiedzają, a przede wszystkim odwiedzają swoich bliskich, co umożliwia łatwiejsze namierzenie poszukiwanych.