Pętla Chebzie zostanie wyremontowana przez Tramwaje Śląskie

Pętla tramwajowa, która od lat w niezmiennym stanie funkcjonuje w dzielnicy Rudy Śląskiej – Chebziu, teraz w końcu zostanie wyremontowana. Wszystko za sprawą inicjatywy co do podjęcia takiej modernizacji przez Tramwaje Śląskie.

Tramwaje Śląskie z zamówieniem na remont i rozbudowę pętli tramwajowej Chebzie

O planach Tramwajów Śląskich poinformowała ostatnimi dniami Polska Agencja Prasowa. Obecnie spółka Tramwaje Śląskie rozpoczęła już nawet przetarg na realizację inwestycji o nazwie „Modernizacja torowiska wraz z siecią trakcyjną i infrastrukturą towarzyszącą na pętli Chebzie w Rudzie Śląskiej – etap II”.

W ramach inwestycji mają zostać wykonane przede wszystkim prace dotyczące przebudowy przejazdów torowo-drogowych. Ponadto zmodernizowane mają zostać przejścia dla pieszych, a także układ torowy pętli, który liczy mniej więcej 1350 metrów toru pojedynczego oraz sieć trakcyjną.

Firmy chcące zrealizować inwestycję mogą wziąć udział w przetargu do 20 kwietnia 2023 roku. Warto dodać, że środki finansowe na tę inwestycję Tramwaje Śląskie mają m.in. z unijnego programu modernizacji infrastruktury tramwajowej na terenach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.