Kierowca autobusu wjechał na przejazd kolejowy, choć rogatki już się zamykały

Niebezpieczne zdarzenie na przejeździe kolejowym w Rudzie Śląskiej – Wirku. Kierowca przegubowego autobusu pasażerskiego miejskich linii wjechał na przejazd kolejowy w momencie, gdy sygnalizator migał już na czerwono, a rogatki się zamykały. W wyniku tego rogatki zahaczyły o pojazd, wybijając przy tym szybę w pojeździe.

Kierowca autobusu ukarany mandatem i punktami karnymi

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, dnia 15 kwietnia na strzeżonym przejeździe kolejowym, mniej więcej o godzinie 15:20. O całym zdarzeniu kierowca autobusu od razu poinformował swojego dyżurnego. Z kolei dyżurny powiadomił policję, która od razu wysłała patrol na miejsce zdarzenia.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że kierowca miejskiego autobusu linii 146 wjechał na przejazd kolejowy, ponieważ nie chciał narażać pasażerów na niebezpieczeństwo, pozostając na przejeździe.

Kierowcą autobusu okazał się 51-letni obcokrajowiec. Został on przebadany przez policjantów na obecność alkoholu we krwi. Był trzeźwy. Policjanci ukarali go za to zdarzenie mandatem karnym w wysokości 3000 złotych oraz 15 punktami karnymi. Obecnie przewoźnik oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego badają sprawę.