Już niebawem odbędzie się otwarcie nowego sezonu w Muzeum PRL-u

W sobotę, dnia 29 kwietnia, Muzeum PRL-u będzie ponownie otwarte dla odwiedzających. I to w nowej odsłonie, ponieważ tego dnia rozpocznie się trzynasty sezon działalności tego miejsca. Oznacza to, że zwiedzający mogą liczyć nie tylko na nowe atrakcje, ale również inne ciekawe zmiany, które umilą zwiedzanie eksponatów i całej ekspozycji.

Co nowego znajdzie się w Muzeum PRL-u?

Przypomnijmy, że Muzeum PRL-u zostało otwarte w 2010 roku. Od tego roku co roku organizowane są nowe sezony. Osoby, które będą chciały i będą mogły odwiedzić Muzeum PRL-u po nowym otwarciu, z całą pewnością będą mogły czuć się pozytywnie zaskoczone. Wszystko za sprawą tego, że wraz z rozpoczęciem nowego, trzynastego sezonu w Muzeum PRL-u pojawi się wiele nowych atrakcji. Wśród nich będą m.in.:

  • Wystawa zabawek, a więc powrót do dzieciństwa,
  • Galeria Malarstwa Socrealistycznego, która będzie znajdować się w wyremontowanym budynku, w którym niegdyś znajdowała się obora,
  • Kapsuła Czasu i powrót do lat 70. XX wieku, a więc specjalna meblościanka, która pozwoli nam przypomnieć sobie stare czasy,
  • Wystawa tzw. świętych obrazów i kontrapunkt do niej wystawa dotycząca tego, jak władza ludowa walczyła z instytucją kościoła w przedstawionych na wystawie czasach.

Nowy sezon w Muzeum PRL-u zapowiada się bardzo dobrze. Jak zaznaczają osoby z nim związane, w tym sezonie będzie możliwość większej integracji oraz poznania odwiedzających.