Prace remontowe torowiska wzdłuż ulicy Karola Goduli w końcu zakończone

We wtorek 10 sierpnia odbył się już techniczny przejazd pociągu, dzięki czemu oficjalnie zakończono remont torowiska w Goduli. Wydaje się więc, że lada moment na torowiska w mieście powinien wrócić tramwaj linii t9. Mieszkańcy oraz podróżni z pewnością są zadowoleni z faktu, że remont w ramach przebudowy infrastruktury tramwajowej w Rudzie Śląskiej został zakończony.

Koniec prac modernizacyjnych na torowisku w Goduli

Już niedługo linia tramwajowa w Goduli powinna zostać oddana do użytku. Świadczy o tym przejazd techniczny, który miał miejsce 10 sierpnia. W ramach tego generalny wykonawca TOR-KRAK Sp. z o.o. zawiadomił już Inżyniera Kontraktu o tym, że projekt jest gotowy do odbioru. Dzięki temu lada moment ruch tramwajów na tym odcinku powinien wrócić do normy.

Wciąż trwają prace remontowe na odcinku Ruda Śląska – Bytom

O ile remont torowiska w Goduli został zakończony, o tyle prace modernizacyjne na odcinku Ruda Śląska – Bytom wciąż trwają. Z tego względu ruch tramwajowy nie został tam jeszcze przywrócony. Pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ cały czas odbywają się tam prace związane z realizacją zadań związanych z modernizacją przy ulicy Frycza Modrzewskiego. Stąd też linia tramwajowa nr 9 wciąż będzie nieczynna. Osoby odpowiedzialne za ten remont mają jednak nadzieję, że linia tramwajowa nr 9 zostanie oddana do użytku na początku przyszłego roku.

Warto dodać, że za inwestycję związaną z przebudową infrastruktury tramwajowej wzdłuż ulicy Karola Goduli w Rudzie Śląskiej odpowiedzialny jest wykonawca TOR-KRAK. Przetarg odbył się w poprzednich latach, a oficjalnie umowę podpisano w 2020 roku w marcu. Łącznie w ramach prowadzonych inwestycji zostanie przebudowana ilość torów o łącznej długości mniej więcej 2,900 mtp.