Prace remontowe na odcinku autostrady A4 ukończone pół roku wcześniej niż planowano!

Niezwykle pozytywne doniesienia napłynęły od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Katowicach. Zostało oficjalnie ogłoszone, że jeden etap prac remontowych na autostradzie A4, przeprowadzane na wysokości Kochłowic, został zakończony przed wyznaczonym pierwotnie terminem. Oznacza to zakończenie pewnych utrudnień na trasie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach z dumą poinformowała o finalizacji jednego z kluczowych zadań remontowych na autostradzie A4, które zostało ukończone niemal pół roku wcześniej niż zakładano.

– Już 29 grudnia wprowadzono docelową organizację ruchu na obydwu pasach ruchu autostrady. Wykonano prace remontowe, dotyczące urządzeń dylatacyjnych, które teraz są cichsze. Dodatkowo, na mostach zainstalowano nową nawierzchnię asfaltową – przekazuje GDDKiA Katowice.

Następne zadania, które będą skupiały się na dalszym wyciszaniu dylatacji, nie powinny już powodować żadnych utrudnień dla kierowców. Całość inwestycji kosztowała blisko 7 milionów złotych. Początkowy plan zakładał zakończenie prac na autostradzie A4 w czerwcu 2024 roku, jednak GDDKiA z przekonaniem zapewniało, że możliwe jest ich skończenie przed końcem 2023 roku. Ostateczna data była uzależniona od warunków pogodowych i ewentualnego pojawienia się dodatkowych zadań.

Prace remontowe na odcinku kochłowickim autostrady A4 rozpoczęły się w lipcu. Organizacja ruchu była kilkakrotnie modyfikowana, przenoszono go z jednej jezdni na drugą. Zastosowano również ograniczenia prędkości: do 80 km/h w miejscach prowadzonych robót oraz do 60 km/h w miejscach zmian organizacji ruchu. Prace remontowe częstokroć sprawiały kierowcom problem, zwłaszcza podczas godzin szczytu, kiedy na A4 tworzyły się korki.