Pożegnanie Lata z pojazdami minionej epoki

Historyczne Muzeum Polski Ludowej w Bielszowicach, po trzyletniej przerwie, powróciło z wyjątkowym wydarzeniem. W sobotę, 2 września odbył się tam Zlot Pojazdów Minionej Epoki i Pożegnanie Lata. Miejsce to, zlokalizowane przy ulicy Zajęczej 42, na jeden dzień zamieniło się w prawdziwe muzeum motoryzacji na wolnym powietrzu. Na zwiedzających czekały nie tylko wystawy samochodów z dawnych lat, ale również pokaz sukien ślubnych inspirowanych daną erą.

Entuzjaści retro-estetyki mieli możliwość oglądania nie tylko klasycznych polskich modeli samochodów – takich jak Fiat 125 czy Fiat 126p. Zlot skupiał także egzemplarze europejskich i amerykańskich pojazdów minionej epoki. Wydarzenie to było też doskonałą okazją do pożegnania lata w niepowtarzalnej atmosferze lat minionych.

Ponadto, oprócz atrakcji motoryzacyjnych, organizatorzy przygotowali dla gości specjalny pokaz sukien ślubnych. Uczestnicy mogli przespacerować się przez historyczne aleje mody, a także wesprzeć wartościowe działania charytatywne poprzez udział w pokazie.

Współpraca z lokalnym Hufcem Harcerskim zaowocowała możliwością skorzystania z gry terenowej dla miłośników przygód. To wyjątkowe wydarzenie dostarczyło uczestnikom wielu intensywnych przeżyć oraz okazję do sprawdzenia swoich umiejętności off-roadowych. Na koniec dnia, wszyscy zgromadzeni mogli bawić się na dyskotece w stylu retro, która była kulminacyjnym punktem tej pełnej nostalgii imprezy.