Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego

Do niebezpiecznego incydentu doszło na terenie Rudy Śląskiej – Halembie. W niedzielę, 19 grudnia, w jednym z budynków zapaliła się sadza w kominie. Na miejsce od razu wezwano straż pożarną. Po akcji gaśniczej udało się opanować całą sytuację.

Sadza w kominie powodem pożaru

Do pożaru dokładnie doszło na na zbiegu ulicy Halembskiej oraz ulicy Rolniczej. Mieszkańcy po zobaczeniu niebezpiecznych symptomów od razu wezwali straż pożarną. Początkowo sytuacja wyglądała bardzo poważnie i istniało wielkie prawdopodobieństwo, że dojdzie do większego pożaru. Na szczęście sytuacja nie rozwinęła się na tyle źle, aby doszło do zajęcia ogniem pozostałej części budynku oraz obiektów sąsiadujących. Strażakom sprawnie przyszło opanowanie całej sytuacji i udało się ugasić pożar sadzy. W zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł jakichkolwiek obrażeń.

Apel do właścicieli obiektów budowlanych

Policja oraz straż pożarna apeluje do właścicieli obiektów budowlanych, aby regularnie wykonywali oni przeglądy kominów. Okres jesienno-zimowy jest nad wyraz niebezpieczny dla domowników, ponieważ to wtedy najczęściej korzystamy z ogrzewania domowego. Przy zanieczyszczonym kominie bardzo łatwo o to, aby doszło do pożaru. Stąd też kominy w obiektach budowlanych powinny przechodzić okresowe badania kontrolne, aby zawczasu wyeliminować wszelkie niebezpieczeństwa.