Pomoc społeczności dla Ewy Rolnik w walce z rakiem

Wydarzenia charytatywne mające na celu wsparcie walki Ewy Rolnik z rakiem nadal trwają. Nie tak dawno zakończył się turniej charytatywny „Gramy dla Ewy”, zorganizowany przez TP Jastrząb Bielszowice i B-ce Team, a już 16 września będzie miała miejsce kolejna akcja. Tym razem miejsce na dobroczynność znajdzie na festynie „EWEnt dobroczynny”, który odbędzie się w Stacji Biblioteka przy ul. Dworcowej 33 w Rudzie Śląskiej. Ewa jest osobą cierpiącą na złośliwy nowotwór i wszelkie środki zgromadzone podczas festynu zostaną przekazane na konto Fundacji Onkologiczna Nadzieja, której Ewa jest podopieczną.

Festyn rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 16:00. Jest to wydarzenie, które poprowadzi Dominika Bemówca, a swoje występy zapewnią Edward Jon – Ślązak roku oraz inne gwiazdy sceny śląskiej. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję skosztować domowych ciast i kiełbasek z grilla. Dla najmłodszych przygotowano również dodatkowe atrakcje, takie jak zabawy z dmuchanymi zamkami, malowanie twarzy i animacje.

Ewa Rolnik to 32-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej, która od kilku lat toczy nierówną walkę z złośliwym nowotworem. Choć czasem wydawało się, że jej stan zdrowia poprawia się, pojawiały się następne przerzuty. Cała historia rozpoczęła się 7 lat temu, kiedy usłyszała diagnozę – nowotwór złośliwy jelita grubego. Udało się wtedy usunąć guza, ale już po dwóch latach podczas rutynowych badań kontrolnych stwierdzono obecność guzów na płucach. Choroba wciąż postępuje, ale Ewa nie ustaje w swojej walce. Obecnie jej jedyną szansą na wyzdrowienie jest terapia komórkami dendrytycznymi w niemieckiej klinice w Duderstadt. Zdecydowała się również na dodatkową terapię wspomagającą w niemieckiej Klinice Medycyny Integratywnej i Hipertemii pod opieką dr Janusza Vorreitera. Niestety koszty leczenia są ogromne i mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy euro.