Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na zjeździe z ulicy Kokota w kierunku trasy N-S

Do kolejnego wypadku drogowego doszło w ostatnim czasie na rudzkich drogach. Tym razem wypadek drogowy miał miejsce na zjeździe z ulicy Kokota w kierunku trasy Północ-Południe, a więc N-S. To właśnie tam w poniedziałek, dnia 28 marca, doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Mercedes i rowerzystki. Niestety w wyniku poważnych obrażeń 49-letnia rowerzystka musiała zostać przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala.

Potrącenie kobiety jadącej na rowerze

Do potrącenia kobiety jadącej na rowerze doszło w poniedziałkowy poranek, mniej więcej o godzinie 9:30 na skrzyżowaniu ulicy Kokota oraz trasy N-S. Na ten moment policja jednak nie zna dokładnych okoliczności z tego wydarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta w wieku 49 lat poruszała się chodnikiem na rowerze i w pewnym momencie wjechała na przejście dla pieszych. I właśnie tam doszło do potrącenia przez samochód osobowy marki Mercedes.

Niebezpieczne zdarzenie z udziałem rowerzysty i pojazdu samochodowego miało miejsce w ostatnich dniach również w Brześciu – sprawdź więcej na https://naszbrzesc.pl/.

Kobieta przetransportowana do szpitala

Na miejscu zdarzenia od razu pojawiły się służby ratunkowe. Stan potrąconej kobiety był na tyle poważny, że musiała ona zostać przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Policja cały czas prowadzi działania mające na celu wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia. W związku z tym świadkowie oraz osoby mające informacje w tej sprawie proszone są o przekazanie informacji na komendzie w Rudzie Śląskiej lub przez telefon pod numerem 47 8541 280.