Policjanci podczas interwencji domowej znaleźli znaczne ilości narkotyków

Rudzcy policjanci we wtorek, dnia 1 lutego, zostali skierowani na interwencję domową w jednym z mieszkań na terenie Rudy Śląskiej. Wszystko po telefonie kobiety, która zawiadomiła policję o niebezpieczeństwie związanym z kłótnią, która wywiązała się między jej synem i konkubentem. Policja przyjęła zgłoszenie i od razu patrol policji pojawił się na miejscu.

Interwencja domowa z powodu awantury

Patrol policji od razu został zadysponowany do lokalu mieszkalnego w dzielnicy Godula w Rudzie Śląskiej. Po pojawieniu się w mieszkaniu funkcjonariusze od razu poczuli intensywny zapach palonej marihuany. To spowodowało, że mieli wszelkie podejrzenia o znajdowaniu się narkotyków w mieszkaniu. I tak rzeczywiście było.

Podczas przeszukania mieszkania policjantom udało się znaleźć narkotyki w ilości ponad 300 gramów. Wśród nich znajdowała się nie tylko marihuana, ale również amfetamina i tzw. kryształ. Z takiej porcji narkotyków można by wydzielić ponad 1300 porcji. Znalezione narkotyki zostały w całości zabezpieczone przez policjantów.

Zatrzymanie 25-latka

Funkcjonariusze od razu zatrzymali podejrzanego 25-latka, do którego najprawdopodobniej należały narkotyki. Trafił on do policyjnego aresztu i już niedługo stanie on przed wymiarem sprawiedliwości. Sprawa jest cały czas rozwojowa, dlatego prokurator nie wyklucza kolejnych zarzutów dla zatrzymanego oraz kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Obecnie sprawą zajmują się funkcjonariusze z kryminalnego wydziału w komendy w Rudzie Śląskiej. Młody mężczyzna z Rudy Śląskiej za posiadanie znacznej ilości narkotyków może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Do zatrzymania z powodu posiadania narkotyków doszło również kilka dni temu na terenie Starachowic. Policjanci zatrzymali tam 26-letniego mieszkańca miasta i 17-letniego obywatela Mołdawii. Więcej informacji o tamtejszej sytuacji w artykule na stronie https://infostarachowice.pl/.