Nastoletnia dilerka prowadziła sprzedaż narkotyków w szkole

17-letnia dziewczyna została zatrzymana przez funkcjonariuszy z Rudy Śląskiej z powodu handlu narkotykami. Wśród jej klientów byli nawet osoby ze szkoły, a najmłodsi z nich mieli nawet 13 lat. Funkcjonariusze po zatrzymaniu dziewczyny przechwycili także 220 gramów substancji odurzających.

Nastolatka z Rudy Śląskiej zatrzymana

Zatrzymanie nastolatki powinno przerwać proceder narkotykowy w jednej z rudzkich szkół. To właśnie w szkole oraz na własnej dzielnicy 17-letnia dziewczyna prowadziła handel narkotykami. Jak udało się ustalić funkcjonariuszom, klientami małoletniej dilerki byli nawet jeszcze młodsi uczniowie, którzy mieli po 13 lat.

Znaleziono narkotyki podczas zatrzymania 17-latki

Po dokonaniu zatrzymania nastolatki, funkcjonariusze przeszukali także mieszkanie, w którym młoda dziewczyna na co dzień przebywała z matką. Na miejscu znaleziono jeszcze większą ilość narkotyków, a łącznie podczas zatrzymania nastolatka byłaby w stanie rozdzielić prawie tysiąc porcji narkotykowych. Wśród znalezionych substancji znaleziono m.in. susz roślinny oraz biały proszek w foliowych woreczkach. Jak udało się ustalić po wstępnych badaniach, były to najprawdopodobniej marihuana oraz amfetamina.

Dziewczyna została już zatrzymana i przetransportowana do policyjnego aresztu. Za popełnione czyny, a więc posiadanie i handel narkotyków grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.