Policja z Rudzkiej Czwórki zatrzymuje 21-latka z marihuaną – grozi mu do 5 lat więzienia

Na terenie miasta doszło do zdarzenia, które zaangażowało funkcjonariuszy z jednostki rudzkiej czwórki. W trakcie nocnej służby, patrolując centrum miasta, mundurowi natknęli się na samochód, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn. Postanowili przeprowadzić kontrolę pojazdu.

Wewnątrz auta znajdował się 20-letni kierowca z Rudzkiej Czwórki, który niestety nie mógł pochwalić się ważnym przeglądem technicznym swojego pojazdu. Obok niego siedzieli dwaj pasażerowie, jeden z nich szczególnie przyciągnął uwagę policjantów swoim zdenerwowanym zachowaniem.

Młody mężczyzna przyznał, że niedawno wrócił do Polski z kilkudniowego urlopu w Holandii. Ta informacja skłoniła mundurowych do sprawdzenia zawartości jego kieszeni. W rezultacie ujawniony został mały woreczek, w którym znajdowała się marihuana. W naszym kraju posiadanie tego typu substancji jest nielegalne.

21-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję. Teraz czeka go postępowanie sądowe, w którym będzie musiał odpowiedzieć za posiadanie narkotyków. W najgorszym scenariuszu grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.