Mieszkaniec Rudy Śląskiej złapany na włamaniach do piwnic – odzyskano skradzione narzędzia

Funkcjonariusze śledczy z drugiego komisariatu w Wirku przeprowadzili dochodzenie, które pozwoliło im zidentyfikować i namierzyć mężczyznę, któremu przypisywane były liczne włamania do piwnic na lokalnym terenie. Mężczyzna, mieszkaniec Rudy Śląskiej, został aresztowany przez mundurowych. W czasie interwencji udało się odzyskać część narzędzi, które zostały wcześniej skradzione z piwnic.

W najbliższy poniedziałek funkcjonariusze policji z drugiego komisariatu zatrzymali 32-letniego rudzianina, który był podejrzewany o serię kradzieży dokonanych w piwnicach domów znajdujących się przy ulicy Furgoła. Na chwilę obecną mężczyźnie udowodniono już cztery takie incydenty. Włamywacz zabierał wszystko, co wydawało mu się cenne, ze szczególnym uwzględnieniem elektronarzędzi i ich akcesoriów.

Po aresztowaniu 32-latka, kryminalni przeszukali jego miejsce zamieszkania. W wyniku tego znaleźli część skradzionych rzeczy, które podejrzany nie zdążył jeszcze sprzedać. W związku ze swoimi czynami, mężczyzna teraz ryzykuje karę pozbawienia wolności na okres od trzech miesięcy do trzech lat.