Michał Pierończyk ponownie obejmie stanowisko Prezydenta Rudy Śląskiej – wyniki wyborów samorządowych 2024

Państwowa Komisja Wyborcza udostępniła oficjalne dane dotyczące drugiej tury wyborów samorządowych w 2024 roku, które odbyły się w Rudzie Śląskiej. Zgodnie z tymi informacjami, Michał Pierończyk zdobył najwięcej głosów w wyborach na prezydenta miasta i będzie to stanowisko piastować przez kolejne pięć lat.

Pierończyk, kandydat, który ostatecznie wygrał wyścig o fotel prezydenta Rudy Śląskiej, zdobył imponującą liczbę 22 512 głosów, co przekłada się na 70,45% wszystkich oddanych głosów. Tym samym zapewnił sobie możliwość pełnienia tej funkcji przez kolejną kadencję. Jego rywal, Marek Wesoły, zdobył znacznie mniej głosów – zaledwie 9 443, co stanowi 29,55% wszystkich głosów.

Michał Pierończyk nie omieszkał podziękować za wsparcie swoim wyborcom poprzez media społecznościowe. Wyraził wdzięczność za wszystkie oddane na niego głosy oraz docenił pomoc osób wspierających go podczas kampanii wyborczej.

Pierończyk ma już doświadczenie w pełnieniu funkcji publicznych. W latach 2006-2010 był radnym miasta Ruda Śląska, a także aktywnie działał w organizacjach pozarządowych. W grudniu 2010 roku objął stanowisko wiceprezydenta miasta, które piastował aż do roku 2022, kiedy to odpowiedzialny był za zagospodarowanie przestrzenne miasta oraz nadzór nad kilkoma wydziałami miejskimi.

Po tragicznej śmierci prezydent Grażyny Dziedzic, Pierończyk został wybrany na urząd Prezydenta Rudy Śląskiej w przedterminowych wyborach. W pierwszej turze zdobył 11 590 głosów (36,42%), a w drugiej pokonał Krzysztofa Mejerem z wynikiem 18 446 głosów (72,69%). Frekwencja podczas drugiego głosowania wyniosła 25,12%.