Podwójny sukces rudzkich funkcjonariuszy: zatrzymano dwie poszukiwane osoby jednocześnie!

Funkcjonariusze policji w Rudzie Śląskiej nieustannie zmagają się z osobami, które próbują ukryć się przed sprawiedliwością. Choć to codzienna rutyna mundurowych, zdarza się rzadko, że udaje się zatrzymać dwoje poszukiwanych jednocześnie. To jasne świadectwo efektywności pracy policji oraz przypomnienie, że nie istnieje miejsce schronienia, które umożliwi uniknięcie odpowiedzialności za przestępstwa.

Nakazy doprowadzenia oraz listy gończe napływają do komendy codziennie, a na ich podstawie funkcjonariusze podejmują działania poszukiwawcze. Nie brakuje również zgłoszeń o zaginionych nastolatkach, którzy w okresie buntu często opuszczają dom na kilka dni lub jedną noc, nie powiadamiając o tym swoich bliskich. Policja koncentruje swoje wysiłki na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu osób poszukiwanych. Wymaga to szczegółowego podejścia i szybkiego reagowania na wszelkie dostępne informacje – czasem kluczowe mogą być minuty.

Zatrzymali poszukiwane duo!

Policjanci specjalizujący się w przeprowadzaniu poszukiwań na co dzień zajmują się tropieniem i ustalaniem lokalizacji osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości oraz zaginionych. Co ciekawe, nie tylko oni zatrzymują osoby poszukiwane. Część z nich „wpada” podczas rutynowych kontroli drogowych czy interwencji. Tak było również w tym przypadku – policjanci patrolujący okolice ulic 1 Maja i Halembskiej za marketem natrafili na kobietę i mężczyznę siedzących razem. Funkcjonariusze chcieli ich poprosić o dokumenty, ale para nie miała ich przy sobie. Po kilkukrotnym podaniu fałszywych danych przez mężczyznę, policjanci zaczęli podejrzewać, że coś ukrywa. Skierowano na miejsce radiowóz, który przetransportował parę do komisariatu. Tam mężczyźna przypomniał sobie swoje prawdziwe dane. Sprawdzenie tych danych w systemach policyjnych ujawniło, że jest on poszukiwany przez sądy w Rudzie Śląskiej i Lublińcu do odbycia kilku wyroków. Sprawdzono również tożsamość kobiety – okazało się, że również ona była poszukiwana przez sąd w Rudzie Śląskiej z celem doprowadzenia do więzienia.

Para, składająca się z 43-letniego mężczyzny i jego 40-letniej partnerki, była poszukiwana za przestępstwa popełnione w przeszłości. Oboje otrzymali wyroki pozbawienia wolności, ale nie spieszyło im się do więzienia, więc próbowali się ukryć. Pierwszym etapem ich podróży, po zatrzymaniu przez policję, był areszt, a następnie zostali przewiezieni do zakładów karnych do odbycia wyroków.