Otwarcie darmowego szkolenia z samoobrony dla kobiet na początku tygodnia!

W dniu dzisiejszym rozpoczęło się nieodpłatne szkolenie z samoobrony, dedykowane wyłącznie paniom! W trakcie sześciu intensywnych sesji uczestniczki będą miały okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami samoobrony, które nie tylko podniosą ich pewność siebie, ale także zademonstrują, jak radzić sobie w sytuacjach bezpośredniego niebezpieczeństwa.

Darmowe lekcje samoobrony dla kobiet są organizowane w rudzkim klubie Kyokushin Karate. Na inaugurujących cykl spotkań uczestniczki zgłębiały tematykę bezpiecznej postawy walki oraz mieli okazję dowiedzieć się, jak minimalizować ryzyko doznania obrażeń podczas potencjalnego ataku, a także jak bezpiecznie lądować po upadku. Pierwsze zajęcia miały miejsce w poniedziałek (11 marzec). Kolejne pięć sesji zostało zaplanowane na dni 13, 15, 18, 20 i 22 marca, o tych samych porach. Prowadzenie zajęć powierzono trzem instruktorom Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Romanowi Dymkowi, Markowi Partusiowi i Piotrowi Mucowi, którzy na co dzień są zatrudnieni w mieszczańskich służbach.

Wstępnie, myśleliśmy o jednodniowym warsztacie z samoobrony jako upominku dla mieszkanek Ruda na Dzień Kobiet. Okazało się jednak, że panie wykazały duże zainteresowanie i pragnęły więcej takich zajęć. To właśnie motywowało nas do organizacji kursów składających się z kilku intensywnych treningów. Chcemy, aby kobiety zdobyły umiejętności konkretnych technik samoobrony, wzmocniły swoją pewność siebie i były w stanie efektywnie obronić się przed atakiem przestępcy – mówi Marek Partuś, jeden z instruktorów.

Wszystkie sesje odbywają się w sali treningowej rudzkiego klubu Kyokushin Karate, który mieści się przy ulicy Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom.