Nowy sklep sieci Aldi powstanie w dzielnicy Wirek

Już niebawem mieszkańcy dzielnicy Wirek będą mogli uczęszczać na zakupy do nowego sklepu. Wszystko za sprawą planowanego otwarcia sklepu niemieckiej sieci Aldi. Obiekt powstanie na terenie znajdującym się pomiędzy ulicami Kubiny, Fitelberga oraz 1 Maja.

Budowa nowego sklepu sieci Aldi w Rudzie Śląskiej

Pozwolenie na budowę nowego sklepu na działce pomiędzy ulicami Kubiny, Fitelberga oraz 1 Maja zostało przyznane już 16 stycznia, początkowo firmie Junior Adam Janus. Od 24 lutego pozwolenie przeniesione zostało na Aldi Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie.

Warto dodać, że na ten moment firma Aldi w Polsce posiada 253 sklepy. Docelowo firma chce stworzyć aż 1000 marketów w Polsce. W 2023 roku planuje się otwarcie ponad 120 nowych obiektów Aldi. Kto wie, być może w tym czasie uda się też otworzyć obiekt w Rudzie Śląskiej, który powstaje w dzielnicy Wirek.

Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy o budowie nowych mieszkań w Rudzie Śląskiej, a teraz powstają nowe supermarkety. Oprócz tego na terenie miasta realizowanych jest wiele więcej innych inwestycji. To pokazuje, że Ruda Śląska oraz cały region cały czas się rozwija.