Młody kierowca pędził 170 km/h w terenie zabudowanym

Kierowca w wieku 22 lat stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz otrzymał 15 punktów karnych. Wszystko po tym, gdy funkcjonariusze policji zmierzyli prędkość, z którą poruszał się młody kierowca. Pędził on przez ulicę Piotra Skargi w Rudzie Śląskiej aż 170 km/h.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy

22-letni kierowca zachował się całkowicie nieodpowiedzialnie – właśnie tak w najdelikatniejszych słowach można podsumować jego jazdę. Osiągnięcie prędkości 170 km/h w terenie zabudowanym to nie tylko ogromne wykroczenie drogowe, ale przede wszystkim jest to spowodowanie ogromnego zagrożenia życia innych uczestników w ruchu drogowym. Takiego samego zdania byli funkcjonariusze policji z Rudy Śląskiej, którzy postanowili zastosować wobec 22-latka najcięższe środki.

Przede wszystkim policjanci odebrali prawo jazdy młodemu kierowcy. Ponadto nałożyli na 22-latka mandat karny w wysokości 2500 złotych, a także przypisali mu 15 punktów karnych. Warto dodać, że punkty karne znikną z jego konta dopiero po upłynięciu dwóch lat od daty, kiedy sprawca opłaci nałożony na niego mandat.