Nowe rondo powstanie na skrzyżowaniu ulic Wolności, Zabrzańskiej i 1. Maja w Rudzie Śląskiej

Przejeżdżając przez Rudę Śląską masz powoli dość wszystkich remontów? W takim razie jako kierowca musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ kolejne prace remontowe zapowiadane są już w najbliższym czasie. Inwestycja drogowa ma na celu gruntowną przebudowę skrzyżowania ulic Wolności, Zabrzańskiej i 1. Maja.

Przebudowa skrzyżowania w dzielnicy Ruda

Budowa ronda zapowiadana była już od dłuższego czasu. jednak dopiero teraz udało się pozyskać wszelkie niezbędne zezwolenia, a przede wszystkim środki finansowe. Inwestycja związana z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Wolności, Zabrzańskiej i 1. Maja, a także z gruntowną przebudową ulicy Wolności otrzyma dofinansowanie z programu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zakres prac jest na tyle duży, że realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy. Warto zaznaczyć, że dofinansowanie dla Miasta Ruda Śląska od rządu na poczet tej inwestycji wyniesie aż 12,5 miliona złotych. Łącznie Ruda Śląska otrzyma jednak aż 20 milionów złotych, ponieważ oprócz środków na tę inwestycję, w mieście zostaną zrealizowane także inne inwestycje. Mowa chociażby o rozbudowie ulicy Janasa, projekcie „Ścieżka aktywizacyjna”, budowie gmachu Szkoły Podstawowej nr 17, a także o wybudowaniu wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ulicy Bankowej, czy też o realizacji inwestycji „Tężnia solankowa”.