Nowa szansa dla aspirujących do służby w Policji: otwarte zajęcia z testem sprawności fizycznej

W najbliższą sobotę, wszystkie osoby, które marzą o karierze w Policji, będą miały wyjątkową okazję do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Jest to stały element rekrutacji do służby w Policji. Za tydzień to właśnie Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach po raz kolejny otworzy swoje drzwi dla tych, którzy są ciekawi jak wygląda praca w policyjnej formacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy rozważają podjęcie służby w Policji, do wzięcia udziału w otwartych zajęciach. Spotkanie odbędzie się 11 października br. na terenie hali sportowej Oddziału Prewencji Policji przy ulicy Koszarowej 17 w Katowicach – tak brzmi zaproszenie zamieszczone na stronie internetowej śląskiej policji. Instruktorzy z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach będzie prowadzić spotkanie.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach nieustannie organizuje działania mające na celu informowanie społeczności o specyfice pracy w tej formacji. Projekt został utworzony z myślą o młodych ludziach, zwłaszcza absolwentach szkół średnich, którzy planują rozpocząć karierę w Policji. Wszystkie osoby chcące dołączyć do naszych szeregów oraz zobaczyć jak wygląda proces rekrutacyjny na żywo, są mile widziane. Dzięki zajęciom prowadzonym przez katowicką komendę wojewódzką, kandydaci mogą praktycznie zapoznać się z jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego – testem sprawności fizycznej.

Uczestnictwo w testach nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. To po prostu okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz zidentyfikowania obszarów, które mogą wymagać poprawy przed formalnym rozpoczęciem procesu rekrutacji do służby w Policji. To także świetna możliwość do uzyskania informacji na temat poszczególnych etapów rekrutacji, benefitów płynących z pracy w Policji oraz wymagań stawianych przyszłym policjantom.