12. Edycja Regionalnego Konkursu Modeli Kartonowych w Rudzie Śląskiej

7 i 8 października Ruda Śląska stała się areną dla 12. edycji Regionalnego Konkursu Modeli Kartonowych. Wydarzenie to zorganizowane było pod egidą In-nego Domu Kultury w Kochłowicach. Mariusz Krzysztofik, instruktor modelarstwa w tej instytucji, podkreśla zróżnicowanie prezentowanych prac. Od imponujących budowli i statków, poprzez różnorodne pojazdy kołowe o charakterze cywilnym i wojskowym, aż po figurki rodem z fantasy i science fiction – wszystko to pokazuje ogromną różnorodność świata modelarstwa.

Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych miał miejsce w Domu Kultury na ulicy Oświęcimskiej 87. W sobotę, 7 października, zwiedzający mogli podziwiać prace do godziny 16:00. W niedzielę, dzień później, wystawa była dostępna od godziny 9:00 do 13:30.

Integralną częścią konkursu są warsztaty modelarskie przeznaczone dla dzieci. Zdaniem Mariusza Krzysztofika, inicjatywa ta cieszy się dużym powodzeniem w In-nym Domu Kultury. Niestety, zawsze jest więcej chętnych niż miejsc. Zajęcia cieszą się szczególnym uznaniem wśród najmłodszych oraz seniorów, którzy prezentują swoje największe i najbardziej skomplikowane projekty.

Wydarzenie obejmowało również giełdę modelarską, na której zarówno modelarze jak i osoby początkujące mogły nabyć różne modele oraz niezbędne do ich sklejania akcesoria. Mariusz Krzysztofik opowiada, że na stoiskach można było znaleźć modele, których skompletowanie zabiera od jednej godziny aż po 2-3 lata.

Impreza odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska i była całkowicie bezpłatna dla zwiedzających.