Mieszkaniec Rudy Śląskiej znęcał się nad partnerką – teraz odpowie przed sądem

W ostatni wtorek, funkcjonariusze z rudzkiego posterunku policji zatrzymali mężczyznę oskarżanego o systematyczne stosowanie przemocy wobec swojej konkubiny. Mężczyzna wykorzystywał fakt, że kobieta nie była w stanie sobie z nim poradzić, a sytuację dodatkowo komplikowało to, że obawiała się o swoje życie. Po interwencji policji sprawca został umieszczony w areszcie policyjnym, natomiast dwa dni później, na wniosek prokuratury, sąd w Rudzie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Wtorkowe zdarzenie rozegrało się w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Nowy Bytom. Przyjaciółka przerażonej kobiety wezwała pomoc, informując służby o tym, że agresywny partner jej koleżanki znowu ją zastrasza. Kobieta była systematycznie ofiarą przemocy ze strony partnera.

Po zatrzymaniu mężczyzna został umieszczony w areszcie policyjnym. Śledczy zgromadzili całą dostępną dokumentację i przesłuchali pokrzywdzoną. Na tej podstawie agresor usłyszał zarzuty znęcania się nad partnerką. W czwartek, po wnikliwej analizie dowodów i na wniosek prokuratury, sąd w Rudzie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Nadchodzące miesiące spędzi on za kratami, co da śledczym i prokuratorowi czas na zebranie wszelkich niezbędnych dowodów przeciwko niemu i przygotowanie aktu oskarżenia. 24-latek będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.

Za stosowanie przemocy domowej i powodowanie obrażeń ciała, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.