Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Mikołowie! Kierowca z Rudy Śląskiej hospitalizowany

Zdarzyło się to w piątek, 17 maja, gdy samotnie jeszcze królowały poranne cienie. Na trasie DK 44, tuż w Mikołowie, doszło do groźnego incydentu, w którym brał udział ciężarówka. Jako rezultat tego niefortunnego zdarzenia, jedna osoba – mieszkaniec Rudy Śląskiej – została przetransportowana do placówki medycznej.

[AKTUALIZACJA]
Ruch na drodze został w pełni przywrócony.

Mikołów był miejscem kolizji czołowej.
Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce około godziny 4:00 nad ranem na DK 44 w Mikołowie, dokładniej na ulicy Gliwickiej 140.

– Nasze początkowe ustalenia sugerują, że kierujący osobówką Skoda, jadący w stronę Mikołowa, niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pas ruchu przeznaczony dla kierunku przeciwnego. To spowodowało zderzenie czołowe z ciężarówką marki Man, jadącą w stronę Gliwic. Kierowca ciężarówki przeszedł test na obecność alkoholu w organizmie i wynik był równy zero – informuje starszy sierżant Izabela Kempka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Kierowca samochodu osobowego, 46-letni mieszkaniec Bielszowic w Rudzie Śląskiej, w poważnym stanie został przewieziony do szpitala.

Droga była całkowicie zablokowana. Przewidywany czas przywrócenia normalnego ruchu na trasie to godzina 8:30.