Na Śląsku powstanie nowa sieć ścieżek rowerowych

W środę, dnia 9 marca, udało się dojść do porozumienia w sprawie utworzenia nowej sieci ścieżek rowerowych na terenie województwa Śląskiego. Porozumienie zostało podpisane przez kilka miejscowości, a w skład wchodziły Ruda Śląska, Bytom, Gliwice, Chorzów, Piekary Śląskie, Lubliniec, Tarnowskie Góry i Świętochłowice. Deklaracja o nazwie INICJATYWA 605 została już podpisana, a teraz należy czekać na konkretniejsze kroki w ramach ten inwestycji.

W województwie śląskim powstaną nowe trasy rowerowe

Na wskutek podpisania deklaracji o nazwie INICJATYWA 605 już niedługo zostaną wytyczone punkty styku i przebiegu rowerowych tras. Dzięki temu optymalnie uda się wytyczyć ścieżki rowerowe z centrum aglomeracji oraz zachodem i północą. Część tras rowerowych będzie przebiegać przez odcinki korytarzy nr 602, 603 i 605, które przebiegają z Gliwic do Katowic, a także z Gliwic do Tarnowskich Gór oraz z Bytomia do Lublińca.

Wszystkie strony, które podpisały deklarację zobowiązały się również do wspólnego określenia kosztów projektowych oraz budowlanych. Oprócz tego wspólnie zostaną wykonane również analizy dotyczące pozyskania środków na tę inwestycję, a ponadto wszystkie strony zobowiązały się również do wspólnej promocji nowo powstającej inwestycji na każdym etapie realizacji projektu.

Ścieżki rowerowe w Rudzie Śląskiej

Na ten moment w mieście Ruda Śląska można korzystać z tras i ścieżek rowerowych o łącznej długości 35 kilometrów. Nowe ścieżki rowerowe będą miały za zadanie nie tylko ułatwić poruszanie się mieszkańców po centrum miasta, ale mają za zadanie pomóc przemieszczanie się na rowerze z Rudy Śląskiej do sąsiednich miejscowości.