Na A4 doszło do kolizji z udziałem słupa oświetleniowego – dwoje poszkodowanych to dzieci

Wskutek zdarzenia drogowego, które miało miejsce dzisiejszego poranka na autostradzie A4, kierunek Wrocław, trzy osoby zostały przewiezione do placówki medycznej. Wśród rannych znalazło się dwoje dzieci. Przyczyną wypadku było uderzenie samochodu osobowego w słup oświetleniowy.

Ten tragiczny incydent na autostradzie A4 rozegrał się około 4:25 nad ranem. Ze względu na nieustalone jeszcze przyczyny, samochód osobowy stracił kontrolę i uderzył w słup oświetleniowy, po czym zakończył swoją podróż w rowie. Wewnątrz pojazdu znajdowały się cztery osoby, w tym dwoje dzieci pochodzenia ukraińskiego. Jedna z pasażerek odniosła urazy i została natychmiast przetransportowana do szpitala w Rudzie Śląskiej. Dla celów dodatkowych badań, dwoje dzieci zostało przewieziono do szpitala w Chorzowie. Kierującemu pojazdem nic poważnego nie dolega.

Akcja ratunkowa na miejscu zdarzenia zakończyła się o godzinie 7:00. Jak poinformował st. kpt. Maciej Małczak, oficer prasowy PSP Ruda Śląska, podczas działań ratunkowych nie występowały żadne utrudnienia w ruchu na Autostradzie A4. Zgodnie z jego informacjami, w akcji brały udział dwa zastępy PSP, ekipy Pogotowia Ratunkowego oraz Policja.

Obecnie przeprowadzane jest postępowanie przez funkcjonariuszy policji, które ma na celu wyjaśnienie przyczyn tego tragicznego wypadku.