Dyżurny policjant z rudzkiego komisariatu w trakcie urlopu pomaga zatrzymać poszukiwanego przestępcę

Historia, która następnie miała miejsce, doskonale ilustruje fakt, że obowiązki służbowe stróża prawa trwają przez całą dobę, niezależnie od tego, czy jest on na służbie, czy też korzysta ze swojego zasłużonego urlopu. Właśnie takie oddanie służbie udowodnił dyżurny pełniący służbę w Komisariacie IV Policji w Rudzie Śląskiej. Mimo że był na urlopie, nie przestał być czujnym obserwatorem, co zaowocowało zatrzymaniem poszukiwanego 28-letniego mężczyzny.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy rudzcy policjanci wykazują się pełnym zaangażowaniem również poza godzinami służby. Tym razem dyżurny z rudzkiego komisariatu, mimo że korzystał z urlopu, natrafił na poszukiwanego mężczyznę w największym centrum handlowym miasta. Zauważywszy go, natychmiast skontaktował się ze swoimi kolegami – detektywami z komendy odpowiedzialnymi za poszukiwanie osób. Do momentu ich przybycia monitorował ruchy 28-latka.

Dzięki sprawnej koordynacji i czujności urlopującego policjanta, udało się zatrzymać mężczyznę, który od pewnego czasu był w kręgu zainteresowania organów ścigania za unikanie płacenia alimentów. 28-letni mężczyzna został przekazany do aresztu, gdzie przez najbliższych kilka miesięcy będzie odbywał wyrok pozbawienia wolności.