Muzeum PRL-u ponownie otwarte po przerwie w związku z remontem

Aż 2 lata trwała przerwa w działalności Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej. Przerwa w funkcjonowaniu obiektu wynikała z powodu remontu, który miał miejsce w obiekcie. Teraz jednak odwiedzający będą mogli ponownie pojawić się w Muzeum PRL-u i to już całkiem niedługo. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na sobotę, dnia 30 kwietnia.

Ponowne otwarcie Muzeum PRL-u

Lada moment ponownie otwarte zostanie Muzeum PRL-u. Osoby, które fascynują się historią współczesną z pewnością powinni być zadowoleni z tego faktu. Szczególnie, że oprócz przeprowadzenia generalnego remontu placówki, w obiekcie pojawiły się również całkiem nowe eksponaty i wystawy. Jedną z najbardziej interesujących wystaw, które pojawią się po otwarciu ponownym placówki z pewnością będzie wystawa plenerowa związana z maszynami rolniczymi. Wszyscy zainteresowani mogą pojawić się na otwarciu Muzeum PRL-u już 30 kwietnia od godziny 10:00. Warto dodać, że przerwa w funkcjonowaniu placówki muzealnej trwała aż dwa lata. Z pewnością po takim czasie wiele osób z chęcią uda się w to miejsce.

Historia Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej

Po raz pierwszy Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej rozpoczęło swoją działalność w 2010 roku. Warto dodać, że placówka muzealna mieści się na terenie, na którym niegdyś znajdował się folwark Dwór Nowa Ruda. Folwark Dwór Nowa Ruda należał do rodziny von Ballestrem. Później obiekt ten służył państwu i funkcjonował tam PGR.

Na terenie Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej znajduje się sporo ekspozycji, które dotykają życia w czasach PRL-u. Przede wszystkim ukazują one wnętrza sklepów oraz wnętrza mieszkań, które były codziennością w latach 1945-1989. Oprócz tego w Muzeum PRL-u znajdziemy również wystawy związane z motoryzacją z tamtych lat, czy też nową wystawę dotyczącą maszyn rolniczych z tamtego okresu. Warto więc kiedyś odwiedzić to miejsce i przekonać się jak ono wygląda. A osoby, które już miały przyjemność pojawić się w Muzeum PRL-u, i tak są mile widziane, szczególnie po generalnym remoncie Muzeum PRL-i warto przyjść i zobaczyć co tam się zmieniło.